Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
GP Klasa > Oferta > Liofilizacja

Liofilizacja

      Firma „GP Klasa” wychodzi naprzeciw najnowszym trendom zdrowego trybu życia i ekologicznego żywienia. Oferujemy liofilizowane owoce będące składnikiem diety niemal każdego kto preferuje zdrowy tryb życia.

       Liofilizacja to proces suszenia poprzez wymrażanie wody – sublimacja. Polega na usuwaniu wody będącej w fazie stałej bezpośrednio do fazy gazowej, z pominięciem fazy ciekłej. Dzięki tej metodzie pozbywania się wody obrabiany produkt nie zmienia swojej objętości i zachowuje swe pierwotne właściwości organoleptyczne takie jak smak czy zapach. Dzięki temu uzyskujemy produkty o wysokich parametrach trwałości (długim terminie przechowywania) z zachowaniem oryginalnych właściwości chemicznych i biologicznych, co jest szczególnie istotne w przemyśle spożywczym.
   
       Powstałe w ten sposób produkty mają strukturę charakteryzującą się dużą porowatością co sprawia, że poprzez dodanie wody łatwo i szybko można odtworzyć świeży produkt zachowując wygląd zbliżony do pierwotnego. Dzięki temu jest on natychmiast gotowy do spożycia.

Zdjęcia
Mieszanka
Mieszanka 
Truskawka liofilizowana
Truskawka liofilizowana 

© GP Klasa - 2012. Projekt i wykonanie - Freeline