Ekologiczne szkolenie w ODR Modliszewice

W dniach 23-25 listopada ODR Modliszewice zorganizował dla rolników, producentów ekologicznych i tych, którzy produkują bądź zamierzają produkować żywność metodami ekologicznymi, bezpłatne szkolenie z zakresu innowacyjnych metod i środków produkcji dla rolnictwa ekologicznego oraz produkcji energii z OZE głównie z energii słonecznej i biomasy.
 
Z pomocą naukowców i praktyków prezentowano nowości z zakresu rolnictwa ekologicznego i OZE. Szkolenie było też okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych. Grupa Producentów KLASA Sp. z o.o., reprezentowana przez Andrzeja Kuranta, Urszulę Kurant- kierownika działu zaopatrzenia produktowego i Jana Kunę-doradcę agrotechnicznego przedstawiła niezwykle ciekawą ofertę. Nasza Firma zaproponowała rolnikom kontraktacje i skup oraz kompleksową pomoc przy prowadzeniu produkcji ekologicznej w tym doradztwo, zaopatrzenie w środki produkcji (nasiona i preparaty mikrobiologiczne itp.) i szkolenia.

 
Równie interesującą propozycję złożyła Pani Agnieszka Makowska, która przedstawiła ideę i działania Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego w Grzybowie.
 
W rolnictwie z roku na rok rośnie zużycie energii zarówno elektrycznej jak i cieplnej. Na całym świecie, głównie w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach, rozwija się w szybkim tempie energetyka producencka- to jest wytwarzanie energii elektrycznej na małą skalę, przy użyciu technologii niskoemisyjnej lub opartej na odnawialnych źródłach energii. W Polsce wciąż jesteśmy na etapie dyskusji na temat kierunku rozwoju energetyki. Rozwój nowych technologii w zakresie wytwarzania i magazynowania energii powoduje, że energetyka producencka również będzie się rozwijać.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z działaniem instalacji fotowoltaicznych w gminie Słupia Konecka.